on parmak hızlı klavye kursları

F Klavye Kursu ile Daha Az Zaman Harcayın

Günümüzde her şey bilgisayara yazılıp kaydedilmektedir. Resmi veya özel kurumların bütün önemli belgeleri ve bilgileri bilgisayara yazılır. Klavyeler F ve Q olmak üzere iki türlüdür. F klavye ile yazmak yüzde 80 daha az zaman demek. Bundan dolayı genellikle işletmeler eleman alacakları zaman F klavye kullanabilen kişileri tercih etmektedir. F klavye kursu alanların diğer işleri yapmak için daha fazla zamanı kalacaktır.

Bilgisayarda hızlı yazanlar yazdıklarını çok anlamazlar. Fakat F klavye kullanımı yazarken anlamayı sağlayan bir tekniğe sahiptir. Kursu almış olan kişiler yazdıkları metni anlayarak yazarlar. Anlayarak yazılması işlerin daha doğru yapılmasını sağlar. Daha verimli ve mükemmel yazabilmek için F klavye öğrenmek şarttır.

F Klavye Kursunun Amacı

Bazı işler vardır ki zaman çok değerlidir. Kalem ile yazmak biraz meşakkatlidir. Yanlış yapılan yerin silinmesi ve düzeltilmesi daha kolay olduğundan günümüzde teknoloji çok etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Hem zamandan kazanmak hem daha az hatalı metinler yazmak içinimkanları değerlendirilmelidir. Kursu başarılı bir şekilde bitirenler:

  • Pratik yapıldığından gözleriyle harf, işaret ve rakamları aramazlar. Gözleri ile sadece ekrana bakarak yazdığı metni ekrandan izler.
  • Konsantrasyonu bozulmadan daha verimli çalışır.
  • Daha hızlı ve daha az hatalı metinler yazılır.

Resmi yazı ve dilekçeleri daha hızlı ve yanlışsız yazma becerisine sahip olmak için f klavye kursu Ankara eğitimi alınmalıdır.

Neden F Klavye Kursu

Eskiden F klavye ile yazmak ayrıcalıktı. Fakat günümüzde artık zorunluluk haline geldi. Devlet memurluğu ve diğer kurumlarda önde almak isteyenlerin F klavye kursu derslerini ve pratiğini alması gerekir. Bilgisayar kullanımının yüzde 60’dan fazlalık bir bölümü klavye ile gerçekleşmektedir. Bilgisayar ise zamanımızın olmazsa olmazı olduğundan F klavye daha büyük önem taşır. F klavye kursu eğitiminden geçenler:

  • Büyük, orta ve küçük işletmelerde
  • Resmi veya özel kurum ve kuruluşlarda
  • Bilgisayarla ilgili özel ve tüzel işleri yapmada
  • Adli zabıt katipliği gibi mesleklerde bir adım öne geçerler.

Q klavye Türkçe yazıma daha uygun olduğundan daha hızlı yazılabilir. Q klavyede Türkçede en fazla kullanılan harfler parmaklara denk gelecek şekilde dizilmiştir. F klavye ile hızlı yazmak için kurs bir gerekliliktir.

 

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir